13.-15.10.2017

Blíží se první velká akce letošního školního roku. V polovině října, konkrétně v termínu 13.-15.10. se s oddílem zapojíme do celostátního dobrovolnického projektu 72 hodin a vyrazíme pomáhat uklízet zříceninu hradu Trosky v Českém ráji. Do projektu se zapojíme již pošesté, v předchozích letech jsme vždy hrabali listí v MŠ. Letos se však pustíme do něčeho kapku většího a navíc, zapojíme i vás – rodiče!

S kastelánem Trosek jsme domluveni na úklidu přístupových ces ke zřícenině, nošení prořezaných větví a jejich pálení, odnos kamenů apod. Práce se najde skutečně pro každého.

Jak to celé bude probíhat?

Na místo vyrazíme v pátek 13.10. v odpoledních hodinách a ten den se pouze ubytujeme, zahrajeme si pár her, zazpíváme s kytarou. Druhý den ráno se přesuneme na zříceninu a zde budeme po celý den pomáhat. K večeru zde poté uděláme oheň a opečeme si buřtíky a zabrnkáme něco málo písniček. V neděli se opět pustíme do zbylé práce. Pokud někdo z vás dorazí třeba jen na sobotu, je to možné, případně bude muset odjet dříve. Když bude během dne čas a to určitě bude, tak si zahrajeme pár her a když najdeme nějaký fajn prostor, tak si i podle větru pustíme draky.

Jak a kdy tam pojedeme a kdy se vrátíme?

Do Rovenska pod Troskami vyrazíme v pátek 13. října v 17.00 autobusem z Černého Mostu, nebo vlakem v 17:25 z hlavního nádraží. Toto ještě upřesníme, bude záležet na počtu, kolik nás pojede. Předpokládáme, že někteří pojedou na místo auty a proto se možná nějak poskládáme a autobus či vlak nakonec nebude nutný. Sraz bude každopádně kolem 16. hodiny někde mezi Žižkovem, Černým Mostem či hlavním nádražím, to ještě upřesníme.

Zpět se vrátíme v neděli 15.10. v 19:12 na hlavní nádraží, pojedeme přímým vlakem z Rovenska (Sp 1648), případně dle domluvy auty.

Kde budeme spát?

Vzhledem k počasí a patrně již chladnějším nocím budeme spát v základní škole v Rovensku pod Troskami. Ubytovaní budeme ve třídách, nutná tedy bude karimatka a spacák. Dobrodruzi a otužilci mohou nocovat přímo na hradě, v případě zájmu nám pan kastelán ukáže, kde se dá spát. V ZŠ jsou k dispozici sprchy, tělocvična apod.

Co budeme jíst?

Děti, které pojedou bez rodičů si vezmou večeři na páteční večer, dobroty na sobotní a nedělní snídani a dále si přibalí 1 gulášovou polévku, 1 balíček plátkového sýru, 1 balíček šunky a 3 ks pečiva (rohlíky, housky, nebo např. ¼ chleba apod.). My zajistíme sobotní oběd, svačinu, večeři a nedělní oběd a sváču.

Děti, které pojedou s rodiči obstará jejich maminka nebo tatínek. Nemusíte však nic plánovat na sobotní večer, to pro všechny zařídíme buřty vč. pečiva, které si opečeme na hradě. Zbytek jídla necháme na vás. Ve škole bude k dispozici rychlovarná konvice a dvou plotýnkový vařič – párky se zde tedy ohřát dají.

Co si s sebou máme vzít?

Karimatku, spacák, polštářek, přezůvky do školy, čelovku, oblečení na práci a do školy dle počasí, ešus nebo miska, lžíce, plecháček, papír, tužku, šátek, kdo má tak oddílový zpěvník, lahev na pití a draka na pouštění.

Kolik to bude stát?

Cena výletu je 500 Kč pro všechny, kteří budou na akci celý víkend a pojedou společně vlakem či autobusem. Pokud pojedete vlastními auty, pak je cena 350 Kč. Pokud budete jen na část akce, dejte mi prosím vědět a cenu upravíme. Z vybraných peněz zaplatíme dopravu, ubytování, nějaké dobroty. Peníze budeme vybírat hotově při odjezdu či na místě.

A teď to nejdůležitější!

Abychom mohli akci co nejlépe naplánovat, potřebovali bychom co nejdříve vědět:

  • Zda se akce zúčastníte či nikoliv
  • Zda pošlete samotné děti, nebo jestli pojedete na akci i vy případně zda berete sourozence nebo strýčka z druhého kolene
  • Potřebujeme rovněž vědět, jak se na místo dopravíte (zda s námi vlakem nebo vlastním autem) a kolik zde budete dnů
  • Potřebuji také znát velikost vašich triček pánské/dámské S-XXL, dětská – menší velikost (7-8 let), větší velikost (11-12 let) (snad se nám podaří sehnat i projektová trika pro všechny účastníky)

Kdybyste se potřebovali na cokoliv zeptat, jsem vám k dispozici. Těšíme se, že to bude megaobří akce. Pokud by vás zajímalo, co že je to vlastně za ten dobrovolnický projekt, tak více hledejte na adrese www.72hodin.cz, případně se můžete podívat na profil našeho projektu: https://www.72hodin.cz/2017/projekty/stanaci-uklizeji-trosky.

Mějte se všichni fajn

Ondra

Tel.: 605 956 920